Bilgisayara oyun nasıl indirilir?

Bilgisayar oyunları boş vakitlerimizde keyifli vakit geçirmemizi sağlayan aktivitelerdir. Her ne kadar bilgisayarı iş ve eğitim hayatımızda kullansak da eğlenmemiz içinde kendimize vakit ayırmalıyız. Bilgisayarı eğlenceli hale getirmek için tercih edeceğimiz seçenek ise bilgisayar oyunlarıdır.

 Bilgisayara Oyun Nasıl İndirilir?

 Bilgisayara oyun indirmek için birçok yöntem vardır. Oyun CD/DVD’si gibi yöntemler günümüzde artık yok denilebilir. Yeni dönem bilgisayarlarında CD/DVD okuyucularına artık yer verilmemektedir. Yeni dönem oyunlarında artık internet üstünden indirme vardır. Peki, bunu nasıl yapabiliriz?

 Oyunları indirmek için çeşitli platformlar vardır. En çok kullanılan ve bilinen oyun platformu “Steam”dir. Bununla birlikte birkaç oyun platformu daha vardır. Steam’den sonra en popülerleri Epic Games, Origin, Ubisoft’dur. Özellikle Epic Games son zamanlar da ücretsiz dağıttığı oyunlarıyla bir hayli haber konusu olmuştur. Bu platformlarda bulabileceğiniz binlerce ve her zevke göre oyunlar vardır. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere çeşitli oyunları orijinal olarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

 Steam Nasıl Kurulur?

 Steam’i indirmek için arama motorunuza “Steam İndir” yazmanız yeterlidir karşınıza çıkacak Steam sayfasından platformu indirebilirsiniz. İster uygulama üstünden isterseniz de Steam’in internet sayfasından kayıt olabilirsiniz.

 Steam Üstünden Nasıl Oyun İndirilir?

 Platformun ana sayfasında çeşitli oyun reklamlarını göreceksiniz. Mağaza kısmında zevkinize göre oyunları kategorilerine ayırıp beğenebilirsiniz. Steam’de ücretli ve ücretsiz oyunlar vardır eğer ücretli bir oyun indirmek isterseniz, oyunu ancak satın aldıktan sonra bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ücretsiz ise satın aldığınızda oyun kütüphanenize eklenecek ve direkt olarak bilgisayarınıza indirebileceksiniz.

 Steam Üstünden Oyun Nasıl Satın Alınır?

 Ücretli oyun beğendiğinizde oyunu satın almak için hesabım kısmındaki Steam cüzdanınıza para eklemelisiniz. Parayı eklemek için direkt Steam üstünden kart bilgilerinizle steam cüzdanınıza para aktarabilir veya internet üstünden satılan Steam kodlarını satın alıp, Steam üstünden aktifleştirerek kullanabilirsiniz.

 Steam’den Aldığım Oyunu Nasıl Bilgisayarıma İndiririm?

 Aldığınız oyun ücretli veya ücretsiz satın aldığınız anda kütüphanenize gelir. Kütüphanenize girerek oyunu seçtikten sonra yapacağınız tek işlem oyunu indir butonuna tıklamaktır. Steam kurumsal bir şirket olduğu için aldığınız tüm oyunlar dijital orijinaldir. İndirme tamamlandığı anda oyununuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

 Steam’den Alınan Oyunlar İade Edilebilir mi?

 Evet, aldığınız oyunu beğenmediğiniz takdirde veya bilgisayarınızın performansı yetmediği takdirde oyunu tüm paranızı iade alarak geri verebilirsiniz fakat bu işlemi yapmak için oyunu 2 saatten fazla oynamamış olmanız gerekmektedir.

 Epic Games, Origin Gibi Platformlardan Nasıl Oyun İndirilir?  En popüler platform Steam olduğu için biz Steam üstünden örneklendirme ve anlatımlarımızı yaptık fakat isterseniz diğer platformları da inceleyebilir aynı şekilde oyun indirebilirsiniz. Diğer platformlarda da sistem aynı şekildedir.

Paylaş

Yorumlar