Playstation 4’e oyun nasıl yüklenir?

Sony markasının amiral gemisi olarak konumlandırılan Playstation serisi ülkemizdeki birçok kişinin oyunculuğa adım atmasının temelini oluşturmuştur. Halihazırda CD ile oynanan oyunlar yerlerini gelişen teknolojiler ile beraber dijital kopyalara bırakmıştır. Oyun dünyasına 15 Kasım 2013 yılında giriş yapan PS4 uzun süreler oyuncular için uygun, kullanımı kolay ve rahat bir konsol olmuştur. Bu konsola oyun yüklemek için belli başlı teknikler vardır. Bu teknikleri başlıklarını ayırmak gerekir ise;

 Cd Kopyalardan Yararlanmak

 Bildiğimiz ve yıllardan beri süre gelen geleneksel bir yöntemdir. Oyunların fiziksel kopyalarını satan teknoloji mağazalarında, kitapçılar veya büyük zincir kırtasiye mağazalarından oyunları bulabilirsiniz. Satın alma işleminden sonra, konsolunuzda yer alan CD okuyucu kısmına oyunu yerleştirdikten sonra beklemeniz gerekmektedir. Konsolunuz CD üzerindeki oyunu tanımlayarak otomatik olarak indirme işlemini başlatmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu, firmalar oyunların ilk bitmiş hallerini fiziki olarak piyasaya sürmektedirler. Piyasaya sürülmeden sonra zaman içerisinde oyuna gelen, ek paketler, güncelleme dosyaları, yeni doku paketleri ve dil seçenekleri gibi sonradan gelen durumlar için konsolunuz oyun için tekrardan internet bağlantısı gerektiren bir indirme işlemi yapacaktır.

 Dijital Oyun Kodu Almak

 E-Ticaret sitelerinden kolaylıkla bulabileceğiniz oyun satış platformları yer almaktadır. Buradan yapacağınız satın alımlarda sizden, kullanmış olduğunuz bir e-mail hesabı istemektedirler. Satın alma işleminiz başarı ile tamamlandıktan sonra, size belirtmiş olduğunuz eposta üzerinden oyun kodunuz gelecektir. Sayı ve harflerin karışımından elde edilen bu kodu, PS4 konsolunuzda mağaza sekmesinde bulunan ”Dijital Kod Kullanmak İstiyorum” seçeneğini seçerek yazabilirsiniz. Kod onaylandıktan sonra almış olduğunuz oyun otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır.

 Ps Store Üzerinden Oyun Almak  Günümüzde en popüler olan, en uygun ve kampanyalı fiyatları bulabileceğiniz yöntemdir. Playstation 4 menüsünün üzerinde bulunan Online mağazaya girerek oyun alım işlemi yapabilmektesiniz. Oyun alımını gerçekleştirdikten sonra, aynı dijital kod ile yapmış olduğunuz alımlar gibi indirme işleminiz otomatik olarak başlamaktadır. Avantaj olarak, Sony firmasının kendi platformundan almak en risksiz ve güvenilir seçenektir. Oyunlar için yapılan özel indirimler veya kampanyalar ile diğer yöntemler arasında en uygun olan seçenektir.

Paylaş

Yorumlar