Tablete oyun nasıl yüklenir?

Tablet ve telefonlar uzun zamandır hayatımızın bir parçasıdır. Tabletler günümüzde pek çok iş alanında kullanıldığı gibi evlerde de oldukça sık kullanılan bir elektronik cihazdır. Çeşitli uygulamaların yüklenebildiği gibi oyun oynamak için de harika olan bu cihazlara uzak olan insanlar, bu tabletleri nasıl kullanacağını pek bilemez ve uygulama indirmede veya bulmada sıkıntı yaşayabilirler. Bu tabletlere asıl uygulama yüklendiği aşağıda adım adım anlatılmıştır.

 Android Tablete Oyun Yükleme

 Android tablete oyun indirmek için öncelikle bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekir. Telefon sisteminden Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra Android cihazlarda içerik yükleme uygulaması olan “Google Play Store” uygulamasına girin.

 Sonrasında “oyunlar” sekmesine girin. Burada size özel, editörün seçimi gibi sekmelerde oyun bulabilir veya oyun kategorisi seçebilirsiniz. Yahut arama sekmesinden istediğiniz oyunu aratıp bulabilirsiniz.

 İndirmek istediğiniz oyuna basın. Ardından “yükle” butonuna basın ve uygulamanın cihazınızda gerekli tüm izinlere sahip olabilmesi için (Google hesabınızı oyuna bağlam, oyundan bildirim gelmesine izin verme vs) karşınıza çıkan ekranda “izin ver” butonuna dokunun. Eğer cihazınızda yeterli depolama alanı varsa oyun tabletinize inecek ve otomatik olarak “uygulamalar” menüsünde ve tablet ana sayfasında kısa yolu oluşacaktır.

 Apple Tablete Oyun Yükleme

 Apple tabletinize oyun yüklemek için iCloud hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Oturum açtıktan sonra Apple cihazlar için uygulama marketi olan “Apple Store” uygulamasına girin.

 Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “oyunlar” sekmesine tıklayın. İstediğiniz oyunu seçtikten sonra uygulamaya tıklayın ve “indir” seçeneğine tıklayın. Oyuna gerekli izinleri verdikten sonra oyun otomatik olarak cihazınıza inecektir ve yine otomatik olarak ana ekranınızda uygulama simgesi çıkacaktır.

 Tabletten Oyun Silme

 Yüklediğimiz oyunu bitirdiniz veya beğenmeyip silmeye karar verdiniz. Bunu yapmak oldukça kolaydır. Aşağıda tabletinizin işletim sistemine göre cihazınızdan oyun silme yöntemleri anlatılmıştır.

 Android Tabletten Oyun Silme

 Android cihazlardan oyun silmenin iki yolu vardır:

 1) Ayarlar –> uygulamalar kısmına gidin. Buradan silmek istediğiniz uygulamayı seçin. Daha sonra “kaldır” butonuna tıklayarak uygulamayı cihazınızdan kaldırın.

 2) Kaldırmak istediğiniz uygulamanın üstüne basılı tutun ve açılan mini sekmedeki “kaldır” seçeneğini seçin ve uygulamayı cihazınızdan kaldırın.

 Apple Tablette Oyun Silme  Silmek istediğiniz uygulamaya basılı tutun ve açılan mini sekmede “uygulamayı kaldır” seçeneğine dokunun. Uygulama cihazınızdan kaldırılacaktır.

Paylaş

Yorumlar